1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Amerikan Tarzı Çelik Villa Hayali 85 Bin TL’ye Gerçek Oluyor!

Amerikan Tarzı Çelik Villa Hayali 85 Bin TL’ye Gerçek Oluyor!
Arsası olan vatandaşların arsasının üzerine amerikan tarzı veya hafif çelik villa yaptırmak isteyenlerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Amerikan tarzı, 100 metrekarelik dubleks bir villa, arsa payı ve resmi harçlar hariç anahtar teslimi 65 bin YTL’ye geliyor.

Bu Villalar İçin Arsanın İmarlı Olması Şart!
Bu villalar için inşaat ruhsatı olan imarlı bir arsa şart. Konuyla ilgili konuşan SerVilla Çelik Villa firması yetkilisi İdris YAĞMAHAN, “İmarsız, ruhsatsız arsalar için yapılan siparişi almıyoruz” dedi.

Türkiye’de son yıllarda tek katlıdan dubleks ve triplekse kadar hafif çelik yapılar büyük ilgi görüyor. Ancak arsasına bu tip villa yaptırmayı düşünenlerin önemli bazı noktaları da göz önünde bulundurması gerekiyor.

SerVilla Çelik Villa firması yetkilisi İdris YAĞMAHAN, 4 yıldır sektörde olduğunu ifade ederek, “Yıllarca bu tip konutların tanıtımı için mücadele ettik. Güç oldu ama, sektör olarak iyi bir noktaya geldik. Sektördeki tüm arkadaşlarımızın iyi işler çıkardığına inanmıyorum, Türkiye’de bu tarz yapıları yapan 4 firmadan biriyiz, diğer firmalar aracı kişi ve kurumlardır.” dedi.

İsteyene anahtar teslimi
Fiyatları proje bazında m2 şeklinde belirlediklerini ifade eden SerVilla Çelik Villa firması yetkilisi İdris YAĞMAHAN, “100 metrekarelik tek kat prefabrik evin fiyatı 35-40 bin TL arasında. Bölme sayısı, kapı adedi, mimari detaylar ve kullanılan malzemeler fiyatı etkiler. Mutfak dolabı hariç olmasına rağmen, çelik kapı da fiyata dahil. Zemin betonu, yer kaplaması hariç. Anahtar teslim fiyatta arsanın uzaklığı etkili. Bodrum’daki işle, İstanbul yakınında villa yapmanın maliyeti farklı. Bu fark yüzde 15’i bulabilir” dedi ve şöyle devam etti: “İsteyene anahtar teslimi çalışıyoruz. 100 metrekarelik hafif çelik dubleks bir villanın anahtar teslimi 80-90 bin YTL. Bu fiyata her şey dahil. Yani; 3 oda 1 salon, hafif galvaniz çelikten lüks dubleks villanın maliyeti bu. Yine 100 metrekare standart prefabrik dubleks villanın anahtar teslimi 40 Bin TL; Amerikan tarzı hafif çelik lüks dubleks villanın anahtar teslimi ise 85 bin TL. Amerikan tarzı konutun dış cephesi EPS siding, duvar panelleri betopan kaplı, taş yünü dolgulu, çatı örtüsü shingle. Bu konutun da iskeleti galvaniz çelik. Amerikan tarzı villa, hafif çelikten de çok ilgi görüyor.”

SerVilla Çelik Villa firması yetkilisi İdris YAĞMAHAN, arsasına “hazır villa” yaptırmak isteyen vatandaşlara da şu uyarıları yaptı:

Arsayı alırken…
“Arsayı alırken imar planına bakılmalı. Bu yapılar imarsız yere yapılmıyor. Ruhsat alınması gerekir. Firma seçerken de alacakları ürünü mutlaka görmeliler. Yapılacak işi görüp, teknik şartname istemeliler. Çelik nasıl kullanılacak, strafor ve izolasyonun kalitesi nasıl… Hatta kullanılacak galvaniz çeliğin markasına, analizine kadar bakmalısınız. Kullanılan çeliğin markası ve yarı ömrü önemli. Isı geçirgenliği olayı var. Bunlar bile fiyatları alçaltır veya yükseltir. Kullanılacak ürünlerin raf ömrü önemli. Hafif çelik ve standart prefabriklerde kullanılan çeliğin ömrü 50-75 yıl. 75 yıl sonra deformasyona uğramışsa, o parça değiştirilir. Yani villanın ömrü bitmez, parça değişir. Galvanizin de 75-100 yıl ömrü var. Üretici ve montajcı firma olarak biz de imalat ve montaj hatalarına karşın 50 yıl garanti veriyoruz.”

Arsa dahil, dubleks prefabrik villa 50 bin YTL’ye geliyor
Prefabrik veya çelik villa için en az 250-300 metrekarelik arsa gerektiğini ifade eden SerVilla Çelik Villa firması yetkilisi İdris YAĞMAHAN, “Bu ölçüdeki arsaları, İstanbul civarında 10 bin TL’ye de, 50-55 bin TL’ye de alabilirsiniz. Lüks sitelerin olduğu bazı bölgelerde daha yüksek olabilir. Arsa maliyeti dahil, dubleks villa sahibi olmanın faturası 50 bin TL’den başlar diyebilirim” dedi. İdris YAĞMAHAN şöyle devam etti: “Ben, Pendik’in köylerinde bile 10-15 bin TL’lik arsalar olduğunu duyuyorum. Arsa dahil prefabrik dubleks villa 50 bin TL’ye, Amerikan tarzı dubleks ise 95-100 bin TL’ye maledilebilir. İmarı olmayan, ruhsat alınmayan, ruhsat müracaatı yapılmayanların siparişini almıyoruz. Mutlaka ruhsat soruyoruz. İmar kanununa göre her türlü yapı ruhsata tabi.”

‘Ucuz villa’ rüyası işkenceye dönüşmesin
Hazır villa sektöründeki gelişmeler, emlak piyasasında ilgiyle izleniyor.

“İkinci ev düşüncesiyle başlayan ilk kütük ev projeleri hafif çelik projeleri olarak devam etti. Firmalar artarak devam ediyor. Burada en önemli konu arsa. Gelecekte imar gelebilir diye, aklınıza gelen her yerden tarla almanız doğru değil. Özellikle yakın koruma havzalarına dikkat edilmeli” dedi. Bununla birlikte, 5 bin metrekarelik, yola cepheli tarla vasıflı imarsız yerlere 250 metrekare ev yapılabilir.

“Hazır villalar önem kazanmaya başladı. Profesyonel işçilikle ve güvenli hafif çelik evler yapıldı. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de alt yapı. Ucuz diye alınan evler, hayatımızı işkenceye dönüştürmesin. Güvenlikli sitelerdeki rahatlığın bulunmayacağı kesin. Başta ucuz gibi görülmesine karşın en az 4-5 aile birleşerek projeye başlayabilirsiniz. Herkesin gönlündeki eve kavuşması, marka firmanın araştırılmasına da bağlı. Hamur var, tuz var, su var ama ekmeği yanlış fırıncıya yaktırmayın..”

http://www.villamodelleri.com
http://www.celikvilla.com.tr
http://www.servilla.com.tr

Ayrıca...

ÇELİK Ev, Çelik Villa Yapan Şirketler

ÇELİK Ev, Çelik Villa Yapan Şirketler